Shendeti psiko - emocionale i femijeve kalon neper duart tuaja View larger

Shendeti psiko - emocionale i femijeve kalon neper duart tuaja

Almira Llausha BGJ0377

New product

107 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

West Print
ISBN9789928363602

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Përgjatë punës sime me nxënësit në ambientet shkollore, kam qenë e interesuar në lidhje me problematikat që ata kanë në klasë dhe në mësime. Po ashtu, jam interesuar së tepërmi   edhe   për   marrëdhëniet   e   tyre      ambientet familjare, marrëdhënien e tyre në ambientet e klasave dhe ambientin   shkollor,   me   mësuesit,   si   dhe      procesin arsimor.  E   vetëdijshme  për      gjitha   problematikat      mund   të përballen nxënësit gjatë  viteve shkollore, që nga klasa e parë deri në klasën e dymbëdhjetë, unë vendosa të zhvilloja disa tema në ndihmë të tyre në ambientet e klasave, në varësi      nevojave   dhe   karakteristikës      çdo   klase   në përgjithësi,   apo   çdo   karakteristike   dhe   nevoje      secilit nxënës      veçanti.   E   thënë   edhe      qartë,   temat   e diskutuara ishin tema të lindura nga nevoja e nxënësve, që diskutoheshin apo zhvilloheshin në forma dhe mënyra të ndryshme brenda klasës dhe jashtë saj.Pikërisht gjatë diskutimit të këtyre temave, më lindi ideja e trajtimit të tyre në mënyrë më të hollësishme në formën e një libri. Bashkëbisedimi me miqtë në lidhje me këtë ide më inkurajoi që unë ta ndërmerrja këtë iniciativë, në mënyrë që të sillja një udhërrëfyes i cili  mund t’i vinte në ndihmë sadopak nxënësve dhe mësuesve të tyre. Diskutim   pas   diskutimi,   kërkim   pas   kërkimi   dhe grumbullim informacionesh të ndryshme në lidhje me temat e   trajtuara,   u   arrit      mblidheshin      gjitha   materialet   e nevojshme që unë të ulesha vendosmërisht për t’i shkruar, tashmë në formatin e një libri.Inkurajimi që mora gjatë bashkëbisedimeve të ndryshme u dha fund hezitimeve të mia mbi dobinë që ky libër do të ketë,   jo  vetëm   për   nxënësit,   por   edhe   për   prindërit   apo familjet e  tyre, të  cilët kanë  shprehur interesimin  për të pasur më tepër informacion në lidhje me temat e prekura këtu. Është një libër sa informativ, aq edhe praktik. Sa motivues aq edhe promovues.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages352
ISBN9789928363602
RedaktoriKlejda Plangarica
Published year2024
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1