Edukimi ne familje dhe ne shkolle View larger
Pjesë nga libri

Edukimi ne familje dhe ne shkolle

Gezim Tushi A-000121

New product

Përshkrim i shkurtër

Në libër trajtohet problematika që ndeshet edhe në shkollë dhe bashkë metë edhe roli i mësuesit si edukator, aftësitë e tij për diagnostikim pedagogjik dhe rindërtim të sistemit të komunikimit me nxënësit. Doemos që libri trajton edhe shumë problematika me të cilat përballet rinia shkollore e universitare, në kushtet kur rreziku i “jetës së zbrazur” dhe vanitetit social është në “ekspansion”.

More details

997 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928235398
Viti i botimit2017

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

More info

Problemet e edukimit në familje dhe shkollë janë bërë komplekse, të integruara dhe të ndërlikuara. Ky aspekt është boshti i librit “Edukimi në familje dhe në shkollë”. Autori i bën skanet të zgjeruar shkaqeve të dobësimit të fuqisë edukative të këtyre dy institucioneve të mëdha të edukimit dhe sigurisë morale, sikurse janë familja dhe shkolla, duke kërkuar që ti përgjigjemi kërkesave të reja për një “revolucion edukativ”, në qendër të së cilit janë pikërisht këto dy institucione. Edukimi në familje dhe jashtë saj ka modulet e veta, që janë të reja dhe kërkojnë largim nga autoritarizmi dhe paternalizmi edukativ i vjetër i dikurshëm, duke hyrë me guxim në paradigmat, format dhe metodat e prindërimit të ri modern.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages383
ISBN9789928235398
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë