I ri Mentaliteti per prinderit Shiko më të madhe

Mentaliteti per prinderit

Mary Cay Ricci BLM0872

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër u jep prindërve dhe kujdestarëve njohuri dhe metoda të fuqishme për të ndihmuar veten dhe fëmijët e tyre të mësojnë të përqafojnë sfidat e jetës me një mentalitet rritjeje dhe me një sy drejt rritjes së përpjekjeve dhe suksesit të tyre!

Më shumë detaje

27 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dukagjini
ISBN9789951057592

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të jenë të suksesshëm në shkollë, sporte dhe aktivitete jashtëshkollore. Por nuk ka të bëjë vetëm me lavdërimin e fëmijëve tuaj ose t'i vendosni ata në drejtimin e duhur.

Hulumtimet tregojnë se suksesi shpesh varet nga mentaliteti. Puna e palodhur, këmbëngulja dhe përpjekja janë të gjitha shenja dalluese të një mentaliteti të rritjes. Këtu hyn Mendësia për Strategjitë e Nxitjen e Mendësive të Rritjes tek Fëmijët.

I krijuar për t'u ofruar prindërve një udhërrëfyes për zhvillimin e një mjedisi në shtëpi me mentalitetin e rritjes, stili i bisedës dhe shembujt e botës reale të këtij libri e bëjnë temën e mendimeve popullore të arritshme dhe tërheqëse.

Ai përfshin mjete për vlerësimin joformal të mentalitetit të prindit dhe fëmijës, hulumtime të trurit të kuptueshëm dhe strategji dhe burime të sugjeruara për përdorim me fëmijët e çdo moshe.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe223
ISBN9789951057592
Viti i Botimit2023
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë