Fatet e jetes dhe dashuria, set 2 libra

Danielle Steel FNK0188

New product

Përshkrim i shkurtër

Jeta i ka të dy anët e medaljes; dhe lumturinë edhe sakrificën. Këtë e trajton si rrallëkush Danielle Steel në romanet e veta, duke na sjellë histori nga jeta e përditshme njerëzore, që mund ti ketë për pjesë secili prej nesh. Ky set që përmban romanet “Aksidenti” dhe “Unaza” vjen me përzgjedhje fatesh diametralisht të kundërta brenda të njëjtës histori, ku dashuria mbetet një forcë e madhe për ti dhënë krahë jetës.

More details

600 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
Viti i botimit2011, 2015

2 295 Lekë

-15%

2 700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti përmban dy romane të autores më të shitur sot në botë “Aksidenti” dhe “Unaza”, ndër librat më të vlerësuara të kësaj autoreje. Librat janë përgatitur nga Shtëpia Botuese Fan Noli.

1.“Aksidenti”, i Danielle Steel. Vetëm këtë roman mund ta porositësh te linku KËTU.

Aksidenti është një roman i fuqishëm dhe përfundimisht triumfues i jetës që shembet dhe ndryshon nga një moment shkatërruese. Kështu i ndodh edhe personazhit tonë, Faqe Clarke, e cila në momentin kur mendon se i kishte arritur të gjitha, i dashuri i saj lidhet me dikë tjetër dhe vajza aksidentohet, me pak shpresa për jetën. Por, cilët janë rrugët që zgjedh personazhi ynë, fati i të cilit është i ngjashëm me jetën e secilit prej nesh....

2. “Unaza” i Danielle Steel. Vetëm këtë roman mund ta porositësh te linku KËTU.

Jeta është shumë e vështirë. Sidomos për Kasandra von Gotthard, dhe vajzën e saj të bukur Ariana. Ngjarjet zhvillohen në kohën e spastrimeve të hebrejve nga nazistët dhe personazhi ynë kalon një kalvar të vërtetë. Por dashuria është spirancë dhe shpresë për të mbijetuar dhe rigjetur vetveten.

Një dashuri fatkeqe midis Kassandra von Gotthard, e martuar me një gjerman të natyralizuar, dhe të dashurinë e saj, një shkrimtar hebre, në fillim të fushatës spastruese etnike të Hitlerit, rezulton në tragjedi për fëmijët e Kassadrës, veçanërisht për vajzën e saj të bukur, Ariana. Kur babai dhe vëllai i saj zhduken, Ariana arrestohet nga Reich.

E përballur me burgimin dhe dhunimet e përsërtura në duart e ushtarëve të pamëshirshëm, që dëshironin të kënaqnin instiktet me bjonden e dashur, Ariana gjen rastin për tu bërë “ushqim” për një oficer nazist. Gradualisht, të dy lënë pas konfliktin me të cilin i vë lufta dhe bien në dashuri.

Por, fatkeqësia e godet përsëri Arianën, duke e lënë sërish vetëm në rrugën e jetës së saj. Tejet e sëmurë dhe shtatzënë, Ariana shkon drejt Neë York, si pjesë e valës së refugjatëve që kishin sjellë organizatat humanitare. Dikur e mbështetur në miqësi, dhe më pas e tradhtuar nga familja Liebman, Ariana rimerr veten ndadalë deri në kohën e Krishtlindjen kur lind edhe djali i saj.

Dhe Noel, një njeri që Ariana e do, i jep asaj forcë për të bërë një jetë për veten dhe për të, të cilën e bën më në fund për të gjetur lumturinë e vërtetë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2011, 2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHygerta Sako, Fatmir Dibra