Libra per jete te kuptueshme

Grup autorësh SET0173

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë set kemi përfshirë dy libra që ju vijnë në ndihmë për të ndërtuar një kuptueshmëri për jetën tonë, për të sfiduar pengesat që na dalin dhe për të bërë një jetë më të harmonishme përtej vështirësive që gjenden në mjedisin përrreth 

More details

1209 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva

1 980 Lekë

-10%

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban:

“Arti i të mësuarit” nga Josh Waitzkin

https://bukinist.al/sq/motivim-dhe-zhvillim/14556-arti-i-te-mesuarit.html

“Ëaitzkin sjell qartësi të madhe dhe njohuri depërtuese për bashkëveprimet midis mendjes, trupit dhe shpirtit, të cilat janë thelbësore për suksesin e jashtëzakonshëm në pothuajse çdo fushë të jetës”.

 

“Letra nga një stoik” nga Seneca

https://bukinist.al/sq/oferta-20-50/14129-letra-nga-nje-stoik.html

Letrat e Seneca-s janë si një ditar, ose nje manual meditimesh filozofike. Shpeshherë ato nisin me vëzh gime për jetën e përditshme dhe trajtojnë shumë tema tradicionale të filozofisë stoike, si për shembull shpërfillja e vdekjes, vlera e miqësisë, dhe virtyti si e mira supreme. Në këtë botim kemi sjellë 65 letra 124 të tilla që nga janë shkruar, ndaj e kemi quajtur pjesa e parë, dhe do të vijohet nga një vëllim i dytë me 59 letrat e mbetura.

Data sheet

Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1