Si te lexojme tjetrin

Grup autorësh SET0157

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi perfshire dy librat me te mire per gjuhen e trupit, - ne menyre qe t’ju vijme ne ndihme te gjithe atyre qe duan te permiresojne komunikimin dhe kuptueshmerine per tjetrin

More details

11101 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“E shoh çfarë po mendon” nga Joe Navarro

https://bukinist.al/sq/oferta-te-ndryshme/8806-e-shoh-cfare-po-mendon.html

Mbushur me shembuj nga përvoja profesionale e Navarro-s, ky libër përfundimtar ju ofron një mënyrë të re dhe të fuqishme për t’u orientuar në botën tuaj.

Nëse doni të rrisni në kulm inteligjencën tuaj joverbale, atëherë lexoni këtë libër. Joe Navarro, një ish-agjent i kundërzbulimit në FBI dhe një ekspert i mirënjohur për sjelljen joverbale, shpjegon se si të lexoni shpejt njerëzit: deshifroni mendimet dhe sjelljet, shmangni kurthet e fshehura, dhe zbuloni sjelljet mashtruese. Gjithashtu do të mësoni se si gjuha juaj e trupit mund të ndikojë në atë që shefi juaj, familja, miqtë, dhe të panjohurit, mendojnë për ju.

 

“Gjuha e trupit” nga James Borg

https://bukinist.al/sq/motivim-dhe-zhvillim/12320-gjuha-e-trupit.html

Xhejms Borg një pjesë të kohës së tij e shpenzon duke punuar si këshilltar dhe mësues biznesi. Ai gjithashtu drejton seminare kushtuar zhvillimit personal dhe aftesive në biznes, në të cilat trajtohen tema të tilla si: përmirësimi i kujtesës, bindja, të qenët i vetëdijshëm për gjuhën e trupit dhe "kontrollin e mendjes".

Gjuha juaj e trupit është e dukshme pothuajse gjatë tërë kohës... prandaj, a nuk është e rëndësishme ta dini se çfarë mesazhi po dërgoni?

Zbuloni se si ta përdorni gjuhën e trupit për të mirën tuaj dhe se si t'i zbërtheni shenjat e të tjerëve. Hulumtimet tregojnë se mbi 90% e komuni kimit transmetohet pa folur dhe se njerëzit me të suksesshëm - në të gjitha sferat - i zbërthejnë intuitivisht këto shenja. Ne mund të mendojme se dimë se si ta përdorim këtë gjuhë 'të heshtur por sa nga ne vertet dimë ta perdorim siç duhet?

Data sheet

Published year2023
Vendodhja e botimitTiranë / Prishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1