Reduced price! Mirupafshim atje lart View larger

Mirupafshim atje lart

Pierre Lemaitre BDI0783

New product

Përshkrim i shkurtër

Në një atmosferë të errët dhe vizionare, Pierre Lemaitre përshkruan tragjedinë e madhe të një brezi të humbur, me një talent dhe mjeshtëri të tillë, që e futin këtë shkrimtar në traditën e atyre romancierëve të zot, nga Dumas-i te Victor Hugo, ku pasioni që çlirohet nga historitë e mëdha bashkohet me ekselencën letrare.

More details

1100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928816078

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Tetor 1918.

Pasi i mbijetuan masakrës së Luftës së Madhe, në vitin 1918, Alberti dhe Eduardi gjenden të margjinalizuar nga shoqëria. Albertin, një punonjës modest dhe i pasigurt që ka humbur gjithçka, e shpëton në fushën e betejës, në ditët e fundit të konfliktit, Eduardi, një djalë i pasur, i guximshëm dhe i çuditshëm, me dhunti të jashtëzakonshme artistike.

Pas lirimit nga detyra, të dënuar me një jetë të mjerueshme dhe të përjashtuar nga çdo gjë, ata vendosin të hakmerren duke shpikur një mashtrim kolosal në dëm të vendit të tyre, duke e ngritur sakrilegjin në statusin e një vepre arti.

Mirupafshim atje lart është një roman emocionues dhe i guximshëm që rrëfen trazirat e periudhës së parë të pasluftës, iluzionet e armëpushimit, hipokrizinë e Shtetit që lëvdon të vdekurit, por harron të gjallët, neverinë e ngritur në virtyt.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages520
ISBN9789928816078
Published year2024
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLindita Gjetani
RomanSagë&Histori
I ri1