Reduced price! Kukullat nuk kane Atdhe View larger

Kukullat nuk kane Atdhe

Flutura Açka SB0067

New product

Përshkrim i shkurtër

A është ky atdheu që meritojmë? Një grup kukullash, që një çast të caktuar vendosin të dalin në jetën reale, mëtojnë gjatë nëpër Tiranën e ditëve tona, t'i gjejnë përgjigje pyetjeve që i mundojnë, ato dhe qytetarët e vendit të tyre. A do të munden ato ta krijojnë dhe ruajnë identitetin nëpër këtë atdhe të munduar nga politika, nga historia dhe kaosi i tranzicionit të gjatë shqiptar?

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978-99943-51-80-0
Viti i botimit2013

975 Lekë

-25%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kukullat nuk kanë atdhe është provokues dhe njëkohësisht një rrëfim dramatik dhe satirik mbi shoqërinë shqiptare sot, ndaj në promovimin e këtij libri pati një pjesëmarrje të madhe të personaliteteve të politikës, artit dhe kulturës. Shkrimtarja Açka u shpreh se ky libër në fetus nisi tu dedikohej grave të dhunuara, por libri shpërtheu nga inkoshienca e saj si krijuese dhe përfshin faktorët që sjellin këtë realitet, këtë teatër të shtirur, siç e quan ajo. Duke lexuar romanin bëhen transparentë personazhe të njohur dhe realë, ku në thelb shkrimtarja i drejtohet mënyrës sesi udhëhiqet shoqëria shqiptare.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages490
ISBN978-99943-51-80-0
Viti i botimit2013
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë