Flutura Açka

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 6 of 6 items
 • Quick view
  900 Lekë 1 200 Lekë -25% In Stock

  Ky libër nuk mëton të zgjojë dhembshuri, as të shpjegojë se sa e tmerrshme është vdekja, si "substanca" që ndërton pikëllim, por se sa tragjike është ta mbyllësh jetën në të ritë e tu të bukur, dhe më tej, se sa fatale është të mos dish ta jetosh atë edhe ashtu, të shkurtër nga fati. Ky "udhëtim" tronditës, më i vështiri i jetës së autores, si qenie dhe...

  900 Lekë
  1 200 Lekë -25%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë 800 Lekë -25% In Stock

  Ky roman i ri nga Flutura Açka sjell një kryq harrese, me qëllim për të trokitur dhe zgjuar kujtesën kolektive shqiptare.

  600 Lekë
  800 Lekë -25%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  975 Lekë 1 300 Lekë -25% Out of stock

  A është ky atdheu që meritojmë? Një grup kukullash, që një çast të caktuar vendosin të dalin në jetën reale, mëtojnë gjatë nëpër Tiranën e ditëve tona, t'i gjejnë përgjigje pyetjeve që i mundojnë, ato dhe qytetarët e vendit të tyre. A do të munden ato ta krijojnë dhe ruajnë identitetin nëpër këtë atdhe të munduar nga politika, nga historia dhe kaosi i...

  975 Lekë
  1 300 Lekë -25%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  525 Lekë 700 Lekë -25% In Stock

  525 Lekë
  700 Lekë -25%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  975 Lekë 1 300 Lekë -25% In Stock

  Kjo rrëfenjë që shtrihet në gjysmëshekullin e fundit shqiptar dhe që merret me shtegtimin e viteve të fundit të mijëra shqiptarëve nëpër botë, është një sagë mirëfilli shqiptare e luajtur në Europën e sotme. Ky rrëfim është një kushtim për dashurinë njerëzore, për dashurinë si sublimim që nuk e zhbën koha dhe një triumf për atdhedashurinë, të tretura në...

  975 Lekë
  1 300 Lekë -25%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë 1 000 Lekë -25% In Stock

  750 Lekë
  1 000 Lekë -25%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 6 of 6 items