Kukullat nuk kane Atdhe Shiko më të madhe

Kukullat nuk kane Atdhe

Flutura Açka SB0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A është ky atdheu që meritojmë? Një grup kukullash, që një çast të caktuar vendosin të dalin në jetën reale, mëtojnë gjatë nëpër Tiranën e ditëve tona, t'i gjejnë përgjigje pyetjeve që i mundojnë, ato dhe qytetarët e vendit të tyre. A do të munden ato ta krijojnë dhe ruajnë identitetin nëpër këtë atdhe të munduar nga politika, nga historia dhe kaosi i tranzicionit të gjatë shqiptar?

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978-99943-51-80-0

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kukullat nuk kanë atdhe është provokues dhe njëkohësisht një rrëfim dramatik dhe satirik mbi shoqërinë shqiptare sot, ndaj në promovimin e këtij libri pati një pjesëmarrje të madhe të personaliteteve të politikës, artit dhe kulturës. Shkrimtarja Açka u shpreh se ky libër në fetus nisi tu dedikohej grave të dhunuara, por libri shpërtheu nga inkoshienca e saj si krijuese dhe përfshin faktorët që sjellin këtë realitet, këtë teatër të shtirur, siç e quan ajo. Duke lexuar romanin bëhen transparentë personazhe të njohur dhe realë, ku në thelb shkrimtarja i drejtohet mënyrës sesi udhëhiqet shoqëria shqiptare.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe490
ISBN978-99943-51-80-0
V. Bot2013
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë