I ngadalti View larger

I ngadalti

J.M. Coetzee SB0053

New product

Përshkrim i shkurtër

Dyshues, skrupuloz, që në kërkim të racionalizmit të ashpër dhe moralit fals të qytetërimit perëndimor, portretizon me maska të panumërta personazhesh, angazhimin befasues të vëzhguesit. Akademia Suedeze për Çmimin Nobel në Letërsi 2003

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978 99943-5112-1

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Paul Rayment është në prag të një moshe që kërkon rehati, kur një aksident fatkeq me biçikletë, çoi në prerjen e njërës këmbë. I poshtëruar, me trupin e cunguar dhe jetën e kufizuar, e shtynë të largohet nga miqtë. Ai fton një infermiere me emrin Marijana, me të cilin ka një fëmijëri europiane të përbashkët: e saj në Kroaci, e tij në Francë. Plot takt dhe efikasitet ajo e ndihmon në nevojat e tij. Por ndjenjat e tij për të, dhe për djalin e saj të bukur adoleshent, ndërlikohen nga ardhja e beftë në jetën e Paul, të romancieres së njohur australiane, Elizabeth Costello, e cila kërcënon të marrë përsipër drejtimin e jetës dhe punët e zemrës së tij.

Data sheet

pages216
ISBN978 99943-5112-1
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMyrteza Shini