I ngadalti Shiko më të madhe

I ngadalti

J.M. Coetzee SB0053

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Dyshues, skrupuloz, që në kërkim të racionalizmit të ashpër dhe moralit fals të qytetërimit perëndimor, portretizon me maska të panumërta personazhesh, angazhimin befasues të vëzhguesit. Akademia Suedeze për Çmimin Nobel në Letërsi 2003

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978 99943-5112-1

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Paul Rayment është në prag të një moshe që kërkon rehati, kur një aksident fatkeq me biçikletë, çoi në prerjen e njërës këmbë. I poshtëruar, me trupin e cunguar dhe jetën e kufizuar, e shtynë të largohet nga miqtë. Ai fton një infermiere me emrin Marijana, me të cilin ka një fëmijëri europiane të përbashkët: e saj në Kroaci, e tij në Francë. Plot takt dhe efikasitet ajo e ndihmon në nevojat e tij. Por ndjenjat e tij për të, dhe për djalin e saj të bukur adoleshent, ndërlikohen nga ardhja e beftë në jetën e Paul, të romancieres së njohur australiane, Elizabeth Costello, e cila kërcënon të marrë përsipër drejtimin e jetës dhe punët e zemrës së tij.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe216
ISBN978 99943-5112-1
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMyrteza Shini