Cmim i reduktuar! Atlas themelor i Politikës Shiko më të madhe

Atlas themelor i Politikes

Grup autorësh BAO0516

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Atlasi i Politikës prezanton në një mënyrë interesante një pamje të përgjithshme të institucioneve dhe organizatave të ndryshme, shfaqjeve shoqërore dhe individuale, që përcaktojnë jetën e shteteve të ndryshme dhe qyteteve të tyre, e që përbëjnë veprimtarinë politike. Kjo vepër shërben si një guidë e shkëlqyer për mendimin, filozofinë, lëvizjet dhe revolucionet që kanë prodhuar forma të ndryshme të qeverisjes, duke filluar që nga polisi grek deri te demokracitë moderne.

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108082

736 Lekë

-8%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108082
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSidita Gjipali