Mosha e trete View larger

Mosha e trete

Gezim Tushi A-000117

New product

Përshkrim i shkurtër

Një studim cilësor për problematikat, shqetësimet sociale dhe trajtimet për këtë grup social sikurse është “Mosha e tretë”. Autori trajton konceptin modern për moshën, moshimin, periudhën dhe problematikat e pleqërisë, dinjitetin social të të moshuarve dhe problemet dhe nevojat për kujdes social.

More details

99 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928114412
Viti i botimit2014

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

More info

Autori sjell një periodizim optimist për moshën dhe moshimin, duke thyer kornizën tradicionale shqiptare të “plakjes parakohe”. Në libër trajtohet dialektika e pasioneve moshore duke krijuar bindjen se pleqëia është pjesë e jetës por jo domosdoshmërisht “pjesë e dhimshme” e saj. Raporti i të moshuarve me familjen biologjike dhe nevoja e rinovimit dhe modernizimit të shërbimit social për të moshuarit është pjesë e rëndësishme e këtij libri.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages316
ISBN9789928114412
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë