Qytetari dhe koha moderne View larger

Qytetari dhe koha moderne

Gezim Tushi A-000116

New product

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të librit është sociologjia e raportit të qytetarit me paradigmat detyruese të kohës moderne, problemet e statusit dhe edukimit qytetar, çështjet e teknologjive të reja të edukimit qytetar në kohën moderne, problemet e respektit dhe vetërespektit qytetar, të kulturës qdhe komportimit social qytetar dhe të qytetëruar, njeriut me ekzistencë thelbësore, që ka një “projekt” të qartë dhe “Kushtetutë” personale të definuar për jetën e tij.

More details

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Emal
ISBN9789928041885
Viti i botimit2014

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

More info

Qytetar do të thotë cilësi e fituar në jetë dhe jo thjesht titull i trashëguar. Ky është mesazhi thelbësor i librit.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages393
ISBN9789928041885
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë