Shoqëria moderne dhe njeriu i lakuar View larger

Shoqëria moderne dhe njeriu i lakuar

Gezim Tushi A-000109

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri trajton konceptin e “njeriut të lakuar” domethënë të njeriut real, praktik dhe të vërtetë, duke e larguar konceptimin nga trajtimi drejtvizor të sintetizuar në konceptin dogmatik e të gënjeshtërt të “njeriut të ri”. Trajtohen fakte përse njeriu është bërë tashmë qenie e ndërlikuar, e komplikuar, i vështirë, i ndryshueshëm, i befasishëm. Njeriu si qenie dikotomike që po bëhet gjithnjë e më i vështirë për t’u analizuar dhe interpretuar në sjelljet e veta atipike e të personalizuara.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Emal
ISBN9789995605346
Viti i botimit2008

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages454
ISBN9789995605346
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë