Qyteti dhe patologjite e jetes urbane View larger
Pjesë nga libri

Qyteti dhe patologjite e jetes urbane

Gezim Tushi A-000122

New product

Përshkrim i shkurtër

Një shikim dhe trajtim teorikisht kompleks nga pikëpamja sociale, demografike, urbane, kulturore është tërë lënda e gjërë e librit “Qyteti dhe patologjitë e jetës urbane”. Zgjerimi qyteteve, “shqyerja” e këmishës urbane, problemet e bashkëjetesës, të heterofobisë urbane, komunikimit qytetar dhe ndërtimit të komuniteteve qytetare, janë disa nga problematikat e trajtuara nga autori i librit.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928277411

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

11 other products in the same category:

More info

Bashkë me nevojën e një disipline urbane që vjen nga akumulimi dhe shndërrimi i qyteteve metropolitane në “konglomerate demografike” të vështira për menazhim urban adekuat. Lëvizja e lirë ka kostot e veta dhe urbanizimi masiv po përballet me “mishin” e dobët dhe aftësitë e kufizuara të qytetit për integrim normal urban. Autori trajton pasojat, efektet dhe kundërefektet e këtij procesi delikat dhe disi kaotik.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages398
ISBN9789928277411
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë