Individi dhe shoqeria View larger

Individi dhe shoqeria

Gezim Tushi A-000115

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i kushtohet tërësisht filozofisë së shfaqjes së individualizmit si kredo dhe thelb i pandryshuar i shoqërisë postmoderne, njeriut si “autor” dhe “aktor” i dramës së vet, raporteve të personalizuara të tij me lirinë sociale dhe personale. Libri i kushtohet edhe problemeve të ndryshimeve të raporteve midis jetës sociale dhe jetës private të individit, miqësisë, fqinjësisë.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

11 other products in the same category:

More info

Autori trajton problemet e kuptimit koherent të individualizmit me përgjegjësinë sociale të individit, shqetësimet e shfaqjeve të vetmisë dhe jetës së vetmuar. Pjesa e dytë i është kushtuar “Sociologjisë së komunitarizmit” dhe problematikës së ndërlikuar të nevojës për “kohezion social”.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages417
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë