Kur flasim per politiken View larger

Kur flasim per politiken

Gezim Tushi A-000113

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri është një observim i ngjarjeve politike në Shqipëri, por aty ka trajtesa edhe për probleme teorike të përgjithshme të politikës, për trajtimin e politikës si problem kulturor. Një pjesë e konsiderueshme autori ja kushton perceptimit të qartë të dimensionit qytetar të politikës, problematikës së standarteve të munguara të zgjedhjeve demokratike në Shqipëri. Doemos që në “skaner” kalojnë dhe analizohen sjelljet politike e personale të liderëve kryesorë historikë të politikës shqiptare, që kanë qenë protagonistë të dialektikës së ndërlikuar të zhvillimeve politike në Shqipëri.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994316137
Viti i botimit2010

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages527
ISBN9789994316137
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë