Shoqeria Civile View larger

Shoqeria Civile

Gezim Tushi A-000108

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri trajton në trajtë konceptuale dhe konceptuale, teorike dhe praktike problemet që kanë të bëjnë me dimensionin e ri të shoqërisë civile dhe rolin e saj të rëndësishëm në periudhën e kalimit nga shoqëria totalitare në atë demokratike.  Nevoja e konceptimit të drejtë nga qytetarët, politikanët, media, nxënësit dhe studentët e shtyu autorin në një trajtim të tillë të zgjeruar të problematikës së shoqërisë civile, duke synuar mbushjen e një vakuumi teorik të ndjeshëm. Në qëndër të librit janë problemet e raportit të shoqërisë civile me individin, komunitetin, median, opinionin publik dhe në mënyrë të veçantë problemet që kanë të bëjnë me mënyrën si prodhohet “kapitali social” në shoqëri dhe mënyrat dhe vlerat e mëdha të përdorimit të tij.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300129
Viti i botimit2007

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages475
ISBN9789994300129
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë