Arsyetime politike View larger

Arsyetime politike

Gezim Tushi A-000112

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri është fokusuar në trajtimin e zgjeruar të raporteve të politikës shqiptare, krahasuar me standartet e politikës moderne europiane dhe amerikane. Në këtë kontekst studiohet nga autori dialektika kontekstuale e politikës shqiptare si “tipologji më vete”, problemi i banalizimit të së keqes politike, komunikimet e çorroditura të saj. Sidomos me vlerë është analiza e strukturës personale të politikanëve shqiptarë dhe të gjuhës së tyre politike, problemet e përzgjedhjes së elitës politikë dhe çështjet e qarkullimit të domosdoshëm të tyre. Me interes janë trajtesat për raportet e politikës me administratën shtetërore dhe raportet midis politikani dhe nëpunësit të ditur.

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN978999439196120
Viti i botimit2010

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages567
ISBN978999439196120
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë