Etnos në epos View larger

Etnos në epos

Shaban Sinani NA0055

New product

Përshkrim i shkurtër

Koha e formimit të etnosit shqiptar është koha e formimit të eposit shqiptar, "gojëdhënës kombëtare", përkojnë jo rastësisht në një kalendar krahasimtar. Studimi ka për qëllim të identifikojë këtë kushtëzim dhe të argumentojë ndikimin e formimit të vetëdijes etnike parashqiptare në krijimin e eposit legjendar shqiptar.

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
Fletët236
ISBN978 9928 109 02 6
Viti i botimit2011

800 Lekë

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët236
ISBN978 9928 109 02 6
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë