“Njerezit e krisur” te Dritero Agollit View larger

“Njerezit e krisur” te Dritero Agollit

Shaban Sinani NA0058

New product

Përshkrim i shkurtër

Shaban Sinani shtron jehonën e censurës dhe autocensurës krijuese në kushtet e diktaturës, kur në fakt është shkruar romani. Në këtë studim, më i thelli dhe më gjithëpërfshirësi, ku shtrohen dhe piketohen çështje zhanrore dhe të poetikave narrative, autori, në mbështetje të rebelimeve kanonike.

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 13 2
Viti i botimit2011

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages216
ISBN978 9928 109 13 2
Viti i botimit2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë