Gjashte shetitje ne pyjet e tregimtarise View larger

Gjashte shetitje ne pyjet e tregimtarise

Umberto Eco BDI0073

New product

Përshkrim i shkurtër

Leximi i librit është njësoj si të endesh nëpër pyje... Në një mënyrë më prozaike ato mund të quhen në fakt Si të bëhesh lexues i mirë..." Los Angelos Times Book Review "Erudit, me vështrim të gjerë dhe humor të thellë... Shembujt letrarë të Eco-s fillojnë nga Dantja te Dumaja, nga Sterne te Spillane. Teksti është emocionues për mendimin, shpesh komik, dhe plot me arsyetime befasuese." Atlantic Monthly

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789994346332

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjashtë leksione, mbajtur nga Umberto Eco në vitet '90 në Universitetin e Harvardit. Në këtë libër, Eco-ja ndan me ne Sekretin e Jetës si lexues - dashurinë e tij për Rosela O'Harën, për Silvinë e Nervalit, për Kësulëkuqen, Agata Kristin, Agjentin 007 dhe gjithë të dashurat e tij. Shohim, dëgjojmë dhe ndiejmë Umberto Eco-n, ndërsa na rrëfen se si letërsia përzihet me jetën dhe jeta me letërsinë.

                                             

Data sheet

pages183
ISBN9789994346332
RedaktoriMariana Ymeri
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDiana Kastrati