Reduced price! Per letersine View larger

Per letersine

Umberto Eco BDI0151

New product

Përshkrim i shkurtër

Në një kohë ku bestsellerët e rëndomtë mbushin raftet deri në supermarkete e pika benzine, Umberto Eco diti mrekullisht të imponohet dhe të kthejë në bestseller letërsinë e mirë; diti të thjeshtëzojë filozofinë e dijen e thelluar e ta bëjë atë të kuptueshme për ata që s'duan ta vrasin mendjen kur lexojnë. Letërsia e tij gjithë duke të kënaqur të pasuron, rrezaton dije, librat e tij krijojnë botë e shpërndajnë dritë.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789994346264

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këto ligjërata, të mbajtura në raste të ndryshme gjatë karrierës së tij të shkëlqyer, Umberto Eco kërkon "të kuptojë kiminë e pasionit [të tij] për fjalën". Nga përjetimet për Ptolemeun dhe "forcën e së rremes" te reflektimet për të shkruarin eksperimental të Borgesit dhe Xhojsit, shpalosen qartë njohuritë enciklopedike dhe inteligjenca supreme e Eco-s. Dhe kur ai zbulon ambiciet dhe paragjykimet, ankthet dhe frikërat e tij si autor, gjithkush e prek sekretin në kopshtin e letërsisë, për të cilin ai aludon shpesh.

                                           

Data sheet

pages320
ISBN9789994346264
Published year2007
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDonika Omari