Geraldina e shqiptarëve. Biografi e autorizuar View larger

Geraldina e shqiptareve. Biografi e autorizuar

Gwen Robyns UE0020

New product

Përshkrim i shkurtër

Kujtimet në këtë libër janë të rrëfyera nga goja e mbretëreshës për ta sjellë biografinë - afërmendsh të autorizuar - pasi shkrimtarja ka kaluar orë e orë bisedash për të risjellë të freskëta, të paprekura nga koha, ditarin e "pashkruar" të Mbretëreshës. Ky libër është ndoshta përmbushja e dorëshkrimit të papërfunduar, të nisur nga vetë mbretëresha. Në të gjenden të pasqyruara edhe copëza nga letrat që mbretëresha i shkruante nga Tirana dhe Egjipti, mëndeshës së saj, baroneshës Ruling dhe dokumente të tjera

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639730
Viti i botimit2012

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

29 other products in the same category:

Data sheet

pages242
ISBN9789995639730
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë