Anti-Zot

Hulusi Hako BXH0020

New product

Përshkrim i shkurtër

Sociologu i njohur trajton çështjet mbi standardet optimale të Bashkësive fetare në demokracinë moderne

More details

901 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN978992831556
Viti i botimit2013

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këtë libër trajtohet me një theks të veçantë kalimi i shoqërisë shqiptare nga statusi i të qenit ateiste, në një sistem të ri demokratik dhe shpirtëror, ku krahas liberalizmit politik, u rikthyen edhe besimet fetare në një shoqëri me shumë besime. Prof. Hulusi Hako, me mprehtësinë e filozofit dhe sociologut trajton çështjet e ateizmit, feve dhe shkencës, raportet mes feve dhe ligjit, institucioneve fetare dhe ndërtimit të statusit të tyre në shoqërinë shqiptare në një demokraci moderne. Ky libër është ndër të rrallët në këtë fushë dhe sjell të dhëna interesante rreth besimeve gjatë komunizmit, por edhe sfidat që kanë komunitetet fetare në demokraci

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages373
ISBN978992831556
RedaktoriErion bashi
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë