Reduced price! Kopshti i Edenit View larger

Kopshti i Edenit

Ernest Hemingway BUE162

New product

Përshkrim i shkurtër

Kopshti i Edenit, bestseller në vitin 1986, edhe pse libri i fundit i pambaruar i Ernest Heminguejit, me të cilin punoi prej 1946-s deri sa vdiq në 1961. Libri tregon historinë e një shkrimtari të ri amerikan, David Bourne, dhe gruas së tij Catherine.

More details

92 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99927-48-00-1

960 Lekë

-20%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri tregon historinë e një shkrimtari të ri amerikan, David Bourne, gruas së tij Catherine dhe lojën e rrezikshme erotike që ata luajnë kur bien në dashuri me të njëjtën grua. Ngjarjet në libër përshkruajnë pesë muaj të jetës së David Bourne në rivierën franceze. Historia nis gjatë muajit të tyre të mjaltit. Çifti i ri takohet me një grua të re që quhet Marita, me të cilën bien të dy në dashuri. David nis një histori me Maritën, ndërsa marrëdhënia me gruan e tij bëhet gjithmonë e më e largët.

Data sheet

pages240
ISBN99927-48-00-1
Published year2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJuliana Kurti