Reduced price! Shtëpia e maces me top View larger

Shtepia e maces me top

Honore de Balzak BZ0062

New product

Përshkrim i shkurtër

Kjo histori e shkruar në vitin 1829 do të vendoset më vonë nga Balzaku në hapjen e sagës "Komedia njerëzore". Ajo përmban komplotin e asaj që do të jetë komponenti i novelave dhe ne tashmë kalojmë tek heronjtë e episodeve të tjera.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721288

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çdo gjë parasheh punën e madhe të Balzakut. Është në këto pak faqe një miniaturë e përsosur e gjithçkaje që do të pasohet.

Romani “Shtëpia e maces me top”, i cili është një titull përfundimtar që autori i dha këtij libri, fillimisht i titullua "Lavdi dhe fatkeqësia". Ai trajton fatin e një gruaje që favorizon gjithçka. Por, a mund të rezistojë dashuria gjatë viteve, ndryshe nga klasa?

Pyetjet aktuale që Balzaku, si gjithmonë me gjeniun e tij, paraqet dhe në të cilën ai përgjigjet, duke na treguar se më në fund, sot asgjë nuk ka ndryshuar.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages85
ISBN9789951721288
Published year2017
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiArianit Zoto
I ri1