Në kornizë View larger

Ne kornize

Frank Cottrell Boys BAT0112

New product

Përshkrim i shkurtër

Me të njëjtën lehtësi të mendjes, ngrihtësi dhe çudi që bëri romanin e tij të parë “Milionat” një bestseller ndërkombëtar që ka fituar edhe çmime, Frank Cottrell Boyce i tregon historinë e një djali që kujton një qyteti të tërë fuqinë e artit.

More details

897 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219497
Viti i botimit2017

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pak gjëra dimë rreth Dilan. Ai është vetëm një djalë në gjithë atë qytet, - i harruar pas lojës së futbollit. Miqtë e tij më të mirë janë dy zogj pule. Familja e tij zotëron një kafene dhe një pikë gazi – por fitimet e tyre zhduken.

Instiktet kriminale drejtohen tek familja e tij, - motra e tij është një mjeshtre në trajnim dhe taksaxhinjtë i janë qepur të atit duke i bërë pyetje.

Dhe një gjë tjetër më shumë rreth Dilanit 9-vjeçar – krimi i shekullit sapo ka rënë në prehrin e tij.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages326
ISBN9789928219497
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka
I ri1