Plaku dhe deti

Ernest Hemingway BO0050

New product

Përshkrim i shkurtër

Një kryevepër e prozës që jo vetëm mahnit këdo për fuqinë e thellë simboliste, dhe mjeshtrinë narrative, por vjen në gjuhën shqipe me një histori të veçantë: Autori që e ka përkthyer është Ismail Kadare, i cili e njohu Ernest Heminguejn për herë të parë me lexuesin shqiptar, duke dhënë shtysa për modele të reja të shkrimit të letërsisë. Prandaj ky libër ka vlera të shumëfishta për tu lexuar

46 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9928-186-99-7

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages115
ISBN9928-186-99-7
Shtëpia botueseOnufri
Published year2015
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim