Femrat nudo te Kryeqytetit View larger

Femrat nudo te Kryeqytetit

A.Canaj BOT0125

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër mbi dashurinë dhe seksin, famën, zemrën dhe mendjen, idealen dhe realen e dy personazheve postmoderne shqiptare

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000910

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nuk është thjesht një titull tërheqës për lexuesin, por është intriga e gjithë rrëfimit. Gazmendi është një piktor ekstravagant me një listë aventurash të pafundme që i kanë shtyrë shumë femra të pozojnë nudo për penelin e tij magjik. I vetmuar në këtë botë, pa njohur dashurinë e tij të vërtetë dhe me një brengë shumëvjeçare në shpirtin e tij ai hap një ekspozitë nudosh që bën bujë në Tiranë. Është një personazh sa tragjik dhe madhështor me mënyrën si i koncepton njohjet e tij eklatante, dy ndryshimet e sistemit në të cilat ka jetuar dhe njerëzit. Është një piktor që jeton në dallditë e tij artistike që e kanë përmbushur në jetën e tij tokësore por që i kanë ushqyer urrejtjen e tij për femrat.

Data sheet

pages196
ISBN9789928000910
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë