Historia e Oliverit View larger

Historia e Oliverit

Erik Segal BDR093

New product

Përshkrim i shkurtër

Vazhdim i romanit të famshëm Histori dashurie. Dy vjet pas humbjes së dashurisë së jetës së tij, Oliver mendon se nuk do të dashurojë më kurrë derisa një ditë takon një grua të bukur dhe misterioze.

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789992794913

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Erich Segal lindi më 16.06. 1937 në Nju Jork. Shkroi shumë drama e skenare filmash, nga këta të fundit është I njohur Yellow Submarine (Nëndetësja e verdhë). Nga romanet e tij më të famshmit janë Love Story (1969), Olivers Story (Historia e Oliverit) (1977), Man, Woman and Child (Burri, gruaja dhe fëmija) (1982).

Data sheet

pages184
ISBN9789992794913
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë