I lindur bohem View larger

I lindur bohem

Kliton Nesturi BDHM0011

New product

Përshkrim i shkurtër

Kliton Nesturi kthehet pas gati një çerek shekulli me vëllimin poetik "I lindur bohem", pas vëllimit "Eldorado" botuar në vitin 1997.  Rikthimi te poezia është si "Të kthehesh në Atdhe", e cila është poezia që paraprin 5 ciklet poetike të vëllimit: Në udhë, Fija e flokut tënd, Blloku i vjetër i trishtë, I lindur bohem dhe Udhëtim drejt vetvetes.

More details

11109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928387653

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"I lindur bohem" është një vëllim poetik i shtrirë në kohë dhe hapësirë, që trajton problematika të kohës së sotme, por që bashkohen bashkë te poeti jo vetëm në krijimin, dashurinë, ndjeshmërinë ndaj së bukurës dhe të mirës; por edhe që shfaq jokonformizëm me realitetin, herë-herë edhe si formë rebelimi.

Poezitë e këtij vëllimi shfaqen në shumëllojshmëri temash, vargjesh, emocioni dhe muzikaliteti, duke ndjerë përmes leximit përmasat e lirisë së individit, "pa litar rreth qafës dhe rob i askujt".

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages152
ISBN9789928387653
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1