Zanafilla View larger

Zanafilla

Suad Arilla BAO0736

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë roman çështjet e identitetit, rrethanat njerëzore, fati, problemet sociale, çështje personale të pashpjegueshme dhe ngjarje deri në kufijtë e magjikes, të lidhura ngushtësisht me metaforën e zanafillës, mbajnë mbi vete peshën e kohës dhe zvetënimin e brendshëm njerëzor.

More details

11102 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928807571

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Në romanin "Zanafilla", pas një leximi të vëmendshëm, lexuesi do të ketë një rrugëtim sa të vërtetë aq dhe të ëndërrt, sa të qartë aq edhe të ndërlikuar, një ndërthurje e pafund ngjarjesh, historish, kohësh, rrëfimesh..., kureshtar për rrugëdaljen e personazheve, apo të zbulojë formulat dhe fytyrën e zanafillës.

Labirinte ndërtojnë të gjithë, por pakkush arrin të dalë nga labirinti ku ka hyrë apo ku e ka çuar rrugëtimi i jetës. Kjo është dilema që fshihet ndër rreshta. Ky libër është një labirint, por nuk dihet nëse është ndërtuar nga autori për personazhet, apo e kundërta, një xhungël e ndërtuar nga personazhet për autorin dhe për vetë lexuesin.

Është më e dhimbshme të përndiqesh nga e kaluara, apo ta harrosh atë, të ndërrosh emër, vendndodhje. fytyrë, i bindur se kështu ke ndryshuar edhe të shkuarën tënde, zanafillën tënde? Sërish është e vështirë të përgjigjesh.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages199
ISBN9789928807571
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik
I ri1