Reduced price! Pyetjet e medha te jetes View larger

Pyetjet e medha te jetes

Om Swami MIN0265

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i ri i Om Sëami-t tregon rrugën drejt ndriçimit përmes vetëdijesimit.

More details

1106 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dhimbja është e pashmangshme; vuajtja është zgjedhje.

Humbja është e pashmangshme; pikëllimi jo.

Vdekja është e sigurt.

Po jeta?

Jeta nuk është e sigurt. Pasiguria, paparashikueshmëria, madje dhe irracionaliteti i saj, e bëjnë jetën atë që është.

Shpeshherë, turremi drejt zjarrit symbyllur, shkelim mbi gjarpërinj, biem në gracka. Këto janë zjarri i dëshirës, gjarpë- rinjtë e afeksionit dhe grackat e xhelozisë e të lakmimit. Nëse kafshohemi, digjemi e lëndohemi, e quajmë vuajtje dhe besojmë se e tillë është jeta, kur, në fakt, dhimbjen e ngatërrojmë me vuajtjen. Për të parën kemi pak kontroll, por e dyta është tërësisht në duart tona. Mund të përballemi me qetësi me situatat, ose të rrëmbehemi prej tyre. Gjithçka që duhet është të hapim sytë. Nuk duhet të harrojmë se kjo zgjedhje është e jona; gjithmonë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages220
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArben Shehu
I ri1