Reduced price! Rikthimi i familjes Lamb View larger

Rikthimi i familjes Lamb

Lisa Jewell BLV0289

New product

Përshkrim i shkurtër

SE SHPEJTI - Pas bestsellerit të mrekullueshëm “Familja e katit të sipërm”, Lisa Jewell dëshmon se ka arritur kulmin e mjeshtërisë me një roman tjetër mbresëlënës e të ndërlikuar, që tregon se deri ku do të arrinte njeriu për të mbrojtur të dashurit e zemrës, duke mbuluar të vërtetën. Libri vjen per lexuesit pas dates 5 shkurt 2024.

More details

1107 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338839

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një roman i ndërlikuar dhe prekës për martesat problematike, familjet e ndara dhe obsesionet vdekjeprurëse.

Një mëngjes, në brigjet e Tamizit, detektivi Samuel Ousu thirret në skenën e një zbulimi të tmerrshëm. Kur dërgon provat për ekzaminim, mëson se eshtrat e  jetura lidhen me një rast të tridhjetë viteve më parë dhe gjetjen e tre trupave të pajetë në dyshemenë e kuzhinës në një shtëpi në Çelsi.

Edhe Rejçëll Rimeri ka marrë një lajm tronditës: i shoqi, Majkëll Rimeri është gjetur i vdekur në bodrumin e shtëpisë së tij në Francë. Të gjitha shenjat dëshmojnë për një vrasje dhe policia franceze ka nevojë që ajo të shkojë urgjentisht për t’iu përgjigjur pyetjeve për Majkëllin dhe të kaluarën e tij, mbi të cilat ajo nuk dëshiron të hedhë dritë.

Pasi u largua nga Londra tridhjetë vjet më parë në vazhdën e një tragjedie të tmerrshme, Lusi Lambi më në fund po kthehet në shtëpi. Ndërsa sistemohet bashkë me fëmijët dhe është gati të blejë shtëpinë e saj të parë, i vëllai niset për të gjetur dikë nga e shkuara, kujtimi i të cilit përndjek të tashmen e tyre.

Ndërsa të gjithë garojnë për të zbuluar përgjigjet e këtyre mistereve të ndërlikuara, do të zbulojnë se janë të lidhur në mënyra që s’mund t’i imagjinonin kurrë.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages368
ISBN9789928338839
Shtëpia botueseFAMILY REMAINS
RedaktoriBledar Çepele, Albana Kapxhiu
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanMister&Thriller
I ri1