Ne jemi drita View larger

Ne jemi drita

Gerda Blees MUZ0080

New product

Përshkrim i shkurtër

Një rrëfim i bukur, i pasur e plot shpirt, për atë çka e pret njerëzimin nëse refuzon shkencën. Një roman që të tensionon dhe në të njëjtën kohë tepër argëtues për njerëzit e vegjël në një botë të madhe dhe dëshirën e tyre angazhuese, por edhe shkatërruese për të besuar në idealet e larta. Fituesi i "Çmimit Europian për Letërsinë", 2021

More details

1105 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361554

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në mesin e një nate vere, vdes Elisabeta, banorja më e vjetër e grupit “Tingull dhe Dashuri”.

Tre bashkëbanorët e saj arrestohen: përpjekja e tyre për të ndaluar ushqyerjen dhe për të jetuar me dritë, ajër dhe dashuri duket se ka rezultuar fatale për Elisabetën. Nga idealistë të panjohur në një skaj fundor të shoqërisë, të tre bëhen papritur lajm kombëtar.

Përmes syve të natës, fqinjëve, dyshimit, babait të njërës prej banoreve, aromës së portokallit dhe shumë personazheve dhe entiteteve të tjera, ne shohim se si secili prej të përfshirëve ka një përgjigje të vetën për vdekjen e Elisabetës, për fajtorin apo për të ardhmen e grupit të banorëve.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages202
ISBN9789928361554
RedaktoriKlodiana Metani
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPërktheu nga origjinali holandisht: Irena Rama
RomanDistopik & Utopik
I ri1