100 letra dashurie View larger

100 letra dashurie

Grup autorësh BZ0163

New product

Përshkrim i shkurtër

Të gjithë i njohim këta emra të rëndësishëm për gjurmët e pashlyeshme e veprat e lëna pas, por pak dimë për ndjenjat e tyre intime. Plot stil, sublime, të shprehura bukur dhe me një ndjeshmëri të madhe, jua sjellim të përmbledhura disa prej letrave më të famshme të tyre, drejtuar më të dashurve të jetës.

More details

11069 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721868

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

12 other products in the same category:

More info

Ja 100 gra dhe burra të njohur që kanë lënë shenja të forta dashurie:

Montesquieu, Markezi de Sade, Anne-Prospère de Launay, Wolfgang Amadeus Mozart, Marie-Antoinette, Napoleon Bonaparte, Cécile de Roggendorf, Benjamin Constant, Bettina Brentano, Auguste Comte, John Keats, Honoré de Balzac, François-René de Chateaubriand, George Sand, Alfred de Musset, Marie Dorval, Flora Tristan, Princi Albert, Victor Hugo, Alexandre Dumas, Emily Dickinson, Gérard de Nerval, Juliette Drouet, Leon Tolstoi, Stéphane Mallarmé, Wanda Dunajew, Arthur Rimbaud, Sarah Bernhardt, Leopold Sacher-Masoch, Mark Twain, Piotr Çajkovski, Guy de Maupassant, Camille Claudel, Anatole France, Eric Satié, Alfred Dreyfus, Pierre Curie, Oscar Wilde, Rainer Maria Rilke, Claude Debussy, Renée Vivien, Colette, James Joyce, Alain-Fournier, David Herbert Lawrence, François Mauriac, Virginia Woolf, Franz Kafka, Vaslav Nijinski, Gabriele d’Annunzio, Kiki nga Montparnasse, Khalil Gibran, Louis Aragon, Antonin Artaud, Martin Heidegger, Jean-Paul Sartre, Vita Sackville-West, Fernando Pessoa, Anais Nin, Henry Miller, Anais Nin, Francis Scott Fitzgerald, Winston Churchill, Erich Maria Remarque, Roman Gary, Frida Kahlo, Paul Valery, Virginia Woolf, Humphrey Bogart, Consuelo de Exupéry, Marlene Dietrich, Edith Piaf, Maria Callas, Violette Leduc, Cesare Pavese, Simone de Beauvoir, James Dean, Paul Newman, Albert Camus, Jean Cocteau, Marlon Brando, Louise de Vilmorin, Nelson Mandela, Charles Bukowski, Grisélidis Réal, Richard Burton, Marguerite Duras, Emil Cioran, Alain Delon, Katharine Hepburn, Lady Di, André Gorz, Yoko Ono, John Lennon.

Data sheet

pages268
ISBN9789951721868
Published year2020
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë