Totemi dhe Tabuja

Sigmund Freud FNK0013

New product

Përshkrim i shkurtër Një ditë vëllezërit e dëbuar u bashkuan,vranë dhe hëngrën të atin, gjë që i dha fund ekzistencës së hordhisë atërore. Kështu e përmbledh Frojdi "Mitin e madh shkencor", me anën e të cilit ai kërkon të shpjegojë lindjen e njerëzimit.

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-726-9-6

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Duke u mbështetur mbi një material të pasur antropologjik, gjuhësor e klinik Frojdi këtu synon ta interpretojë psikologjinë kolektive nëpërmjet psikoanalizës, duke e bërë atë kësisoj teorinë universale të njerëzimit. Në veprën "Totemi dhe Tabuja" parashtrohen parimet themelore të psikoanalizës në përgjithësi.

Data sheet

pages216
ISBN99943-726-9-6
RedaktoriRexhep Hida
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiMyfit Mushi