Totemi dhe Tabuja Shiko më të madhe

Totemi dhe Tabuja

Sigmund Freud FNK0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një ditë vëllezërit e dëbuar u bashkuan,vranë dhe hëngrën të atin, gjë që i dha fund ekzistencës së hordhisë atërore. Kështu e përmbledh Frojdi "Mitin e madh shkencor", me anën e të cilit ai kërkon të shpjegojë lindjen e njerëzimit.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-726-9-6

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duke u mbështetur mbi një material të pasur antropologjik, gjuhësor e klinik Frojdi këtu synon ta interpretojë psikologjinë kolektive nëpërmjet psikoanalizës, duke e bërë atë kësisoj teorinë universale të njerëzimit. Në veprën "Totemi dhe Tabuja" parashtrohen parimet themelore të psikoanalizës në përgjithësi.

Të dhëna

Faqe216
ISBN99943-726-9-6
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiMyfit Mushi