Si të jetosh i djathtë View larger

Si te jetosh i djathte

Roger Scruton UE0027

New product

Përshkrim i shkurtër

Konsiderohet një nga librat më elegantë të filozofisë politike, në të cilin Scruton trajton sfidat më të mëdha të mendimit politik konservator, por edhe të veprimit politik të partive që janë të rreshtuara djathtas. Me një gjuhë të përkorë dhe thellësi të rrallë, autori depërton në konceptet themelore të konservatorizmit dhe ndërton qasjen që duhet të ndjekin partitë, organizatat dhe mendimtarët politikë në botën e sotme. Roger Scruton cilësohet si Edmund Burke i ditëve të sotme dhe ndikimi i tij mbi filozofinë dhe sidomos mendimin filozofik konservator është i jashtëzakonshëm

895 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9788885639686
Viti i botimit2016

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 other products in the same category:

Data sheet

ISBN9788885639686
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
Numri i botimeveParë
PërkthyesiBrenton Kotorri