Ese mbi psikoanalizen

Sigmund Freud FNK0012

New product

Përshkrim i shkurtër "Objekt i përshkrimeve të mia do të jetë vetëm kjo neurozë infantile. Me gjithë kërkesën e pacientit, refuzova të shkruaja historinë e plotë të sëmundjes, trajtimit dhe pasojave të saj, sepse kjo detyrë më dilte teknikisht e parealizueshme dhe nga ana sociale e papranueshme..."

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN99943-873-9-1

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"...Në këtë mënyrë mënjanohet edhe mundësia për të treguar lidhjen midis neurozës infantile dhe formës përfundimtare të mëvonshme të sëmundjes. Përsa i përket kësaj të fundit mund të them vetëm që për shkak të saj, i sëmuri kaloi një kohë të gjatë në sanatoriumet e Gjermanisë dhe atëherë u klasifikua nga instancat kompetente si një rast çmendurie maniako - depresive". Kjo diagnozë vlente me siguri për të atin e pacientit, jeta e të cilit, e pasur me aktivitete dhe interesa, shqetësohej nga kriza të përsëritura depresioni të thellë."

Data sheet

pages235
ISBN99943-873-9-1
RedaktoriRexhep Hida
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiMarzela Celanji & Orkida Muça