Obsesionet, fobite dhe paranojat

Sigmund Freud FNK0015

New product

Përshkrim i shkurtër Neurozat kanë luajtur rol të rëndësishëm në historinë e qytetërimit; ato u shfaqën në formë epidemike njëlloj sikur të rridhnin nga një molepsje psikike, dhe përfshiheshin në historinë e obsesioneve e të shtrigërisë. Disa dokumente të asaj kohe dëshmojnë se simptomatologjia e neurozave nuk ka pësuar ndryshime.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages198
RedaktoriRexhep Hida
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiKledia Baci