Reduced price! Odiseja - pershtatje per femije View larger

Odiseja - pershtatje per femije

Homeri - Stelio Martelli (përsht.) BDI0214

New product

Përshkrim i shkurtër

Është një përshtatje për fëmijë e historisë së rrëfyer nga Homeri. Pas shumë vitesh betejash mes grekëve dhe trojanëve, Odiseja, një nga personazhet e mrekullueshëm të rrëfimit tronditës, kthehet në vendin e tij.

More details

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët112
ISBN9992731079
Viti i botimit2000

360 Lekë

-20%

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Odiseja, mbreti i Itakës, luftoi përkrah sovranëve të tjerë të Helladës nën muret e shenjta të Trojës, që më së fundi u pushtua. Historia e kësaj lufte rrëfehet tek Iliada nga Homeri. Odiseja rrëfen udhëtimin kuturisës së Odisesë nëpër detra, udhëtim që zgjati shumë vjet, por që më në fund, pas shumë provave të rrezikshme, përfundoi lumturisht dhe Odiseja mundi të kthehet në Itakë dhe të përqafojë të dashurit e vet.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët112
ISBN9992731079
RedaktoriPetrit Ymeri
Viti i botimit2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiMariana Ymeri