Djali që shikonte detin Shiko më të madhe

Djali qe shikonte detin

Viktor Canosinaj A-003571

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Historia e jashtëzakonshme dhe prekëse e një djali shqiptar nga fshati Ishëm i Durrësit. I lindur me një talent të rrallë për pikturë.

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928431639

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ai falë përpjekjeve të tij, përkrahjes së njerëzve që e deshën dhe mbështetjes financiare të familjes mbretërore shqiptare dhe shtetit italian, që e ndihmuan të shkollohej, ia doli të bëhej një nga piktorët më të njohur të Italisë dhe Europës.

Ky djalë quhej Ibrahim Kodra.

                                             

Të dhëna

Faqe198
ISBN9789928431639
Titulli origjinalViktor Canosinaj
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri