Doktor Xheklli dhe mister Hajdi

Robert Luis Stevenson BDR120

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani u botua në vitin 1886 dhe që prej asaj kohe ka njohur shitje në miliona kopje dhe përkthime në më shumë se dyzet gjuhë. Suksesi i tij vjen për shkak se temë e tij është dyzimi i personalitetit, duke u kthyer në sinon të dyfytyrësisë njerëzore. Kjo vepër është pararendëse e terorisë frojdiane, paçka se shfaqen dukshëm edhe ndikimet në teoritë darviniane

903 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928032423
Viti i botimit2014

420 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages163
ISBN9789928032423
RedaktoriXhevahir Lleshi
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDashnor Kokonozi