Karfica me trendafila View larger

Karfica me trendafila

Sveva Casati Modignani BD0324

New product

Përshkrim i shkurtër

Janë të shumtë "zogjtë grabitqarë" që i janë vërsulur pasurisë së mbetur të Spartak Rangonit, i mbiquajtur "Korsari", për shkak të shpirtit të tij aventuresk dhe anijeve të tij që transportojnë drithëra në të gjithë botën.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300563

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Janë të shumtë zogjtë grabitqarë që i janë vërsulur pasurisë së mbetur të Spartak Rangonit, i mbiquajtur Korsari, për shkak të shpirtit të tij aventuresk dhe anijeve të tij që transportojnë drithëra në të gjithë botën. Por për Lenën, bashkëshorten e tij, tashmë tetëdhjetëvjeçare, gjëja që ka më shumë rëndësi është të shpëtojë nga ankandi ku po shiten pasuritë e familjes, një karficë në formë trëndafili, që ajo e quan fatndjellëse. Dhe ndërsa lufton për ta shtënë në dorë xhevahirin e çmuar dhe të shpëtojë fatet e familjes, ajo përjeton edhe njëherë gjithë historinë e saj, që nga vitet 30 deri në ditët tona.

Data sheet

pages388
ISBN9789994300563
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGuri Shyti