Robert Luis Stevenson

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 9 of 9 items
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Plot shpirt, romantik, dhe plot me rreziqe, romani “Djaloshi i grabitur” është vepra klasike më me shumë aventura e shkrimtarit Robert Louis Stevenson.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Romani u botua në vitin 1886 dhe që prej asaj kohe ka njohur shitje në miliona kopje dhe përkthime në më shumë se dyzet gjuhë. Suksesi i tij vjen për shkak se temë e tij është dyzimi i personalitetit, duke u kthyer në sinon të dyfytyrësisë njerëzore. Kjo vepër është pararendëse e terorisë frojdiane, paçka se shfaqen dukshëm edhe ndikimet në teoritë...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  420 Lekë In Stock

  Romani u botua në vitin 1886 dhe që prej asaj kohe ka njohur shitje në miliona kopje dhe përkthime në më shumë se dyzet gjuhë. Suksesi i tij vjen për shkak se temë e tij është dyzimi i personalitetit, duke u kthyer në sinon të dyfytyrësisë njerëzore. Kjo vepër është pararendëse e terorisë frojdiane, paçka se shfaqen dukshëm edhe ndikimet në teoritë...

  420 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  420 Lekë 700 Lekë -40% In Stock

  Romani “I rrëmbyeri” i vlerësuar nga Henry James si romani më i mirë i Robert Louis Stevenson-it.  I këndshëm në lexim, romantik dhe i mbushur me rreziqe, “I rrëmbyeri” është një roman klasik i aventurës së lartë së Robert Louis Stevenson-it. I dashur nga gjeneratat, është saga e David Balforit, një trashëgimtar i ri, që xhaxhai i babëzitur e përjashtoi e...

  420 Lekë
  700 Lekë -40%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Xhim Hokins duke kontrolluar sëndukun gjen një hartë. Pasi e studion atë, vëren se ishte një hartë thesari. Kjo hartë misterioze tregonte për thesarin e Kapiten Flintit. Bashkë me këtë hartë, Xhim Hokins niset drejt një aventure me shokët e tij në kërkim të thesarit... Nëse dëshironi të lexoni një roman aventuresk, libri që keni në duar është ai i duhuri...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë Out of stock

  Aventurë me piratë për të gjetur arin, ku Xhim Houkins, një i ri guximtar, i zgjuar dhe trim, bëri që kjo ngjarje të ndodhë.

  600 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Libri i një shkrimtari si Stevenson duhet të jetë në duart e çdo fëmije rreth të 14-ve. Ai e dashuronte aventurën, ishte i vëmendshëm ndaj psikologjisë njerëzore, vullnetit mbresëlënës, këmbëngulës siç qe dhe vetë për tu shëruar nga sëmundja e rëndë në mushkri që në fëmijëri. Shkrimtari zhytej në natyrën njerëzore, për të nxjerrë prej saj virtytin e...

 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Librave klasikë nuk u ikën koha kurrë. I përfshirë mes 100 librave që duhen lexuar që në rini, Shigjeta e zezë, tregon për aventurat e dy të rinjve, të cilët ndeshin me shumë vështirësi të kohës, por edhe të mentaliteteve për tu lidhur së bashku. Luftëtarët e Shigjetës së zezë janë të pamposhtur, energjikë, ndaj do të bëjnë për vete këdo që i lexon.

  300 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 9 of 9 items