Djaloshi i grabitur View larger

Djaloshi i grabitur

Robert Luis Stevenson A-005287

New product

Përshkrim i shkurtër

Plot shpirt, romantik, dhe plot me rreziqe, romani “Djaloshi i grabitur” është vepra klasike më me shumë aventura e shkrimtarit Robert Louis Stevenson.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608118

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një libër i dashur për të gjithë brezat, i cili rrëfen sagën e David Balfour-it, një trashëgimtari riosh, xhaxhai lakmitar i të cilit përpiqet që t’i përlajë pasurinë e tij të trashëguar, duke bërë gjithfarë pazari për ta shitur atë në pazarin e skllevërve. Mirëpo, nderi, besnikëria dhe kurajoja shpërblehen gjithnjë; jetimi dhe të mbijetuarit i shpëtojnë rrëmbimit dhe përplasjes së anijes, pasi shpëtohen prej një të lëkurëkuqi më se guximtar, i cili ia del një arratisjeje kah liria përmes lartësive marramendëse të Skocisë.

Cilësuar nga Henry James si romani më i mirë i Stevenson-it, “Djaloshi i grabitur” ia del t’ia arrijë asaj që Stevenson-i dëshironte ta quante: “kurora dhe triumfi i veçantë i një artisti... jo vetëm për të të bindur, por edhe për të të magjepsur.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages104
ISBN9789995608118
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGazmend AGA